Pomoc drogowa świadczy pomoc w sytuacjach, gdy dochodzi do wypadków czy też kolizji drogowych. W konsekwencji często dochodzi do poważnych uszkodzeń samochodów, przez co poruszanie się nimi jest właściwie niemożliwe. Wyspecjalizowani pracownicy trafiają na miejsce zdarzenia, wykonują swoje podstawowe obowiązki, a następnie zajmują się przewożeniem czterokołowca w wybrane miejsce. Pomoc drogowa – kiedy się ją wzywa? Ile może kosztować holowanie samochodu? Jakie usługi wchodzą w skład pomocy drogowej? Pomoc drogowa – jaki kod PKD? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.
Pomoc drogowa – kiedy się ją wzywa?
Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat pomocy drogowej, w pierwszej kolejności warto zainteresować się kwestią tego, kiedy należy korzystać z tego typu usług. Jak wiadomo, w niektórych sytuacjach czterokołowiec jest unieruchomiony, przez co konieczne jest jego usunięcie z drogi. W przeciwnym wypadku ruch zostanie zatrzymany, a to jest bardzo problematyczne dla innych kierowców. Z usług pomocy drogowej możemy korzystać w wielu sytuacjach. Do najczęstszych zaliczyć jednak możemy wypadki czy też kolizje drogowe. W przypadku tego typu incydentów laweta jest niemalże obowiązkowa. Pomoc drogową możemy również wezwać, kiedy z powodu warunków atmosferycznych lub nierozważnej jazdy samochód zjedzie do rowu. Niestety wyjechanie z takiego miejsca jest często niemożliwe bez pomocy. Taki samochód nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, dlatego też wykorzystuje się możliwości holowania. Jest to właściwie jedyny sposób na to, aby zabrać samochód z miejsca zdarzenia i jednocześnie przetransportować do innej, wybranej wcześniej lokalizacji. Oczywiście pomoc drogowa wzywana jest także w sytuacji, kiedy samochód z dowolnych przyczyn odmówi nam posłuszeństwa. W takich przypadkach kontynuowanie jazdy nie jest możliwe, jednakże nie możemy dopuścić do sytuacji, w której samochód będzie stał na środku drogi lub na poboczu bez opieki. Zepsuty pojazd musi być przewieziony do warsztatu mechanicznego, w którym swoją pracę rozpoczną specjaliści motoryzacji.
Ile może kosztować holowanie samochodu?
Z pewnością zastanawiająca może okazać się kwestia tego, ile kosztuje holowanie samochodu. Pomoc drogowa zajmuje się świadczeniem usług w awaryjnych sytuacjach. Oznacza to, że możemy na nią liczyć o każdej porze dnia czy też nocy, co jest godne podkreślenia. Firmy świadczące usługi pomocy drogowej nie pracują osiem godzin, ale 24 godziny na dobę. W konsekwencji kosz usług może być zróżnicowany. W pierwszej kolejności należy skupić się na tym, jaki charakter ma udzielona pomoc, a także jaki czas zajmuje. Jeśli chodzi o ceny za usługi pomocy drogowej, to duże znaczenie ma kwestia tego, jak daleką drogę musi pokonać kierowca. Logiczne jest, że jeśli pomoc przyjeżdża z daleka, wówczas koszt usługi będzie dużo wyższy – warto mieć to na uwadze, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług.
Jakie usługi wchodzą w skład pomocy drogowej?
Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jakie usługi z reguły oferowane są przez firmy zajmujące się świadczeniem pomocy drogowej. Warto wyróżnić kilka najczęściej spotykanych, które są atrakcyjne pod względem finansowym, jednocześnie mogą okazać się praktycznym wybawieniem podczas podróży. Oczywiście podstawową usługą jest przewożenie czterokołowca, razem z jego wciągnięciem na platformę. Alternatywnym rozwiązaniem jest holowanie, jednakże odbywa się ono, kiedy odległość do miejsca docelowego nie jest bardzo duża. Warto również wspomnieć o wyciąganiu pojazdów z różnych lokalizacji. Najczęściej są to rowy, jednak zdarzają się również bagna, a nawet jeziora. Pomoc drogowa jest w kryzysowych sytuacjach jest w stanie dostarczyć paliwo. Może to być benzyna lub olej napędowy, w zależności od naszych potrzeb. Oczywiście płacimy nie tylko za ilość nalanego do galonu paliwa, ale także za transport. Ciekawa i powszechnie znana jest również usługa dotycząca kół. Nie jest niespodzianką, że wykwalifikowana firma bez problemu wymieni koło w pojeździe. Jest to jednak możliwe, jeśli pojazd posiada napompowane koło zapasowe. Jeśli nie, wówczas konieczne jest autoholowanie. Coraz więcej firm świadczących pomoc drogową decyduje się także na usługę dotyczącą akumulatora. Doświadczeni pracownicy w błyskawicznym tempie dokonają rozruchu silnika poprzez podłączenie przewodów.
Jaki kod PKD ma pomoc drogowa?
Jeśli jesteśmy zdecydowani na otworzenie własnej działalności gospodarczej związanej z pomocą drogową, konieczne jest podanie kodu PKD. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana kwestia i nie wymaga od nas wielkiego zaangażowania. Jaki więc numer PKD należy podać, aby możliwe było zarejestrowanie działalności? Podstawowy numer PKD prezentuje się następująco: 52.21.Z. Jest to działalność usługowa, która wspomaga transport lądowy- obejmuje m.in. świadczenie usług pomocy drogowej.
Żródło wiedzy : |
https://www.weciwsieci.pl/pomoc-drogowa-jaki-kod-pkd/ |
https://www.zdii.pl/transport-samochodu-po-wypadku/ |